تبصره

یه بار یه مطلبی نوشته بودم راجع به رایج شدن اصطلاحات سریال های تلویزیون بین مردم و اینکه چقدر شنیدن این تکیه کلام ها عصبیم می کنه! حالا می خوام بعد از 5 سال یه تبصره به اون نوشته اضافه کنم!
دیروز نزدیک چراغ قرمز یک مرد گنده موتوری دو سه بار از کنار من رد شد و هر بار به ماشین می رسید  می گفت: "به به، به به!". اون موقع بود که بعد از مدت ها برای اولین بار با خودم فکر کردم خدا به مهران مدیری خیر بده با این تکیه کلامی که سر زبون مردم انداخت، چون به جای حرف های زشت و متلک های رکیک حد اقل یه چیزی میگن که بار منفی نداره و دراین مورد خاص اعصاب خورد کن نیست!
این تیکه کلام جدید تقریباً در همه جور موقعیتی قابل استفاده ست. توهین آمیز نیست،  حس بدی رو القا نمی کنه، و زیاد بی معنی هم نیست! مردم هم که به هر بهانه ای دوست دارن تکرارش کنن..
پس ایندفعه تا وقتی دوباره گفتن این هم از سر زبون ها بیفته، با خیال راحت تحمل می کنیم!

/ 3 نظر / 21 بازدید
رئوف

سلام مطالب جالبی دارید. این واقعیت کافی چند بار استفاده کنی تا روی زبونت بمونه تقریبا دیر هم از سر زبون می ره .به به به به ....!!! موفق باشی.

زینب

بنده شدیدا باهات موافقم. و به شدت از تیز هوشی انتخاب این تکه کلام هم خوشم اومد. به قول تو بار منفی نداره از طرفی میشه توی هر شرایط حتی افتضاحی هم به کار برد.

آزاده

سلام چيزي نمي تونم بگم جز اينكه به به به به[نیشخند][چشمک][خنده]