یک بار مصرف

 

 

دوست داریم فکر کنیم که بزرگ شدیم و اگه یهو یکی در حال کارتون نگاه کردن مچمون رو بگیره شاید خیلی احساس ضایع شدن بهمون دست بده.

لذت های کودکانه رو توی خودمون می کشیم و بعد هی می گیم خوش به حال بچه ها! عجب دنیایی دارند! کاش دوباره بچه می شدم!

چه اشکالی داره هم دنیای بزرگونه مون رو  داشته باشیم و هم کودکانه؟ بودن در هیچکدوم نقض کننده ی اون یکی نیست، چون ما هنوز نیاز داریم که بازی کنیم، که «بچگی» کنیم.

چرا باید بد باشه اگه هنوز هم وقتی از جلوی اسباب بازی فروشی رد میشیم چشمامون برق بزنه و کی میگه زشته اگه هنوز هم دلمون برای ماشین کنترلی یا خونه ی عروسکی غنج بزنه؟

چه اشکالی داره هنوز  هم رامکال تماشا کنیم و بعدش راجع به سپر موشکی آمریکا در اروپای شرقی مطلب بنویسیم؟! 

نه٬ لازم نیست حتماْ افکارمون هم بچگانه باشه تا از دنیای کودکانه لذت ببریم. و اگه یه روزی دیدیم کسی برای خودش اسباب بازی خرید٬ شاید به جای لبخند عاقل اندر سفیه بهتر باشه تحسینش کنیم. چون شجاع بوده و ذوق و خواسته هاش رو پشت نقاب آدم بزرگ ها قایم نکرده.

... و شاید یه عروسک پشمالو گاهی واجب تر از یک دستگاه آبمیوه گیری باشه.

-----------------------------------------

یه آقایی هست که شبا میاد، اونطرف کوچه انبوه ظرف های یک بار مصرف رو زیر و رو می کنه و پسمونده ی غذا رو توی کیسه می ریزه و می بره.

------------------------------------------

- شهر چقدر تمیزتر به نظر میاد! دنیا متفاوت شده اصلاً! انگار خیابونا بزرگتر شدن... !

- خب ماشینت رو زود به زود ببر کارواش، مجبوری بذاری کامل استتار بشه٬ بعد؟!

 

/ 10 نظر / 11 بازدید
زهره

سلام. من که اصلا از ديدن کارتون خجالت نمی کشم به همه هم اعلام کردم که من عاشق کارتونم مخصوصا والاس و گروميت. کاش ميشد همانطور که بزرگ ميشيم بچه بمونيم و اينقدر پيچيده و عجيب و در نتيجه سردرگم نشيم. مثل بچه ها تکليفمون با خودمون روشن باشه و بدونيم چی ميخوايم کاش ميشد!

اهو

خوبه و خوشحالم که اين نظر رو داری. اصلا به نظر من با اين نگاه آدم ميتونه آرامتر زندگی کنه. بچه ها به نظر من خيلی عاقلن خيلی بيشتر از اونی که به چشم ميان چون اصلا به توانايی های خودشون شک ندارن. خوشحال شدم تندی مطلب جديد نوشتی. و خوش به حالت که اولا رانندگی بلدی و دوما ماشين داری. خيلی صفا داره. جای من هم صفا کن.

رضوان

در اين ديالوگ آخری من می تونم شخص دوم باشم!

مسافر

وبلاگ زيبايی ساخته ايد . و متالب دل انگيز و خواندنی ! موفق باشيد !

نير

آی گفتی..پلنگ صورتی..تام و جری... فکر کن...سباستين..هاچ زنبور عسل.. اين روزا هم که incredibles, Mulan, monsters company..واااااای شرک و بگو...با اون گربه ملوسه..نیمو...خدا عجب دنیایی دارن این کارتونا... زندگی بدون لذت کارتون واقعا محاله.. عروسکم که دیگه نگو...

star

دنيای کودکانه رو خيلی دوست دارم . اميدوارم ازش زياد دور نشم

hoda

koudaki.... haminjas !!

...

سلام رضوانم . اوم سپر موشکی ، کودکی ، مردی که غذا ها رو جمع می کند ... اوهوم ، اوهوم .

St. Anger

ايول ايول .. تبريک ميگم..

رضوان

:)