قاب

قاب مربع شکل، افقی به دو نیمه تقسیم شده و نیمه بالایی اون هم عمودی به دو مربع نصف شده. پنجره از مربع بالا سمت راست باز میشه و شیشه ها همه مشجر هستن.

دفعه اول که پنجره اتاقها رو دیدم، به نظرم خیلی بی قاعده و نازیبا و غیرعادی رسید. فکر می کردم اگر آخر اومدیم اینجا، یکی از اولین کارها اینه که قاب پنجره ها رو عوض کنیم.

ولی..

شیشه ها مشجر هستن.. یعنی توی این خونه که محاصره شده با ساختمونهای دیگه، به جای چند لایه پوشش، یه حریر نازک کار پرده رو انجام میده و هر روز یک عالم نور میتونه سرازیر بشه توی اتاق.

مستطیل پایین و مربع سمت چپ پنجره، دیوار سیمانی بی منظره روبرو  رو می پوشونن .. و حالا، روی تخت که دراز می کشم، اون روبرو چارچوب دریچه مربع شکل آسمون و کوه و ابرها و پرنده های درحال پرواز رو قاب می گیره. حتی بعضی وقتها قابش با اون یاکریم کنجکاو که هرچند وقت هوس می کنه به اتاق ما سرک بکشه، تزیین میشه!

تصویر قاب روبروی تخت هیچ دوباری شبیه هم نیست.. گاهی پره از ابرهای پنبه ای.. گاهی یک دسته پرنده، اون دورها، دارن از یک طرفش میرن طرف دیگه.. گاهی یکدست آبیه و گاهی سیاهیش با ستاره ها نقطه نقطه شده..

شاید اگر مثل همه پنجره های دیگه بود، روز و شب باز نمی موند تا صبح ها اولین صدایی که می شنوم هیاهوی گنجشک ها و بق بقوی یاکریم ها و فریاد کلاغها باشه و شبها نسیم اتاق رو پر کنه و تصویر زنده ای از آسمون و کوه و ابرها و پرنده ها اون روبرو قاب گرفته بشه..

/ 3 نظر / 18 بازدید
آریل

منزل نو مبارک... تصویر قاب روبروی تخت عالی بود. چشماتون قشنگ میبینه.

سین صاد

نگاهتان تا همیشه همین طور خوش قاب و نیکو زاویه. درود!

اشکان

سلام.از وبلاگتون دیدن کردم.دوست دارم باهاتون تبادل لینک کنم.شما هم اگه مایل به این کار هستید به وب من مراجعه کنید و از قسمت تبادل لینک وبم اقدام به این کار کنید.ممنون.