عاشورا


يک عاشوراي ديگر هم آمد و رفت و..
امروز تنها روزي بود که من از موندن توي شلوغي و ترافيک و سروصدا اصلاً ناراحت نبودم.. دسته هاي عزاداري مي آمدند و مي رفتند و رانندگان ماشينها صبورانه به احترام اونها عقب مي ايستادند و حتي با آنها هم نوا مي شدند.. هيچکس ديگه شاکي نبود، بوق نمي زد که بريد کنار رد شيم.. نگاهها خيره مي شد و دلها همه هم صدا..
امسال امامزاده صالح خيلي شلوغتر از پارسال بود.. به تکيه دادن به ديواري و تماشاي جمعيت قناعت کردم.. اين همه آدم رو چي به اينجا کشونده بود؟... يک چيز مشترک بين همه بود.. چيزي که قلبها رو به تند تر زدن وادار کرده بود، چشمها رو اشکالود کرده بود و آدم ها رو از خونه ها بيرون کشيده بود تا هم صدا باشند و همه يک نام رو صدا بزنند... همه جور آدمي رو اونجا ميشد ببيني و حتي ديگه تعجب هم نکني که اين تيپ و قيافه ها کجا و اينجا کجا؟ اون چيز مشترک توي دل همه وجود داشت و ديگه چه فرقي مي کرد که کي باشي و از کجا اومده باشي... از اون پيرمردي که با کت شلوار و کروات شله زرد نذري پخش ميکرد، تا اون مرد ژنده پوش، همه و همه به خاطر او آمده بودند.. هرکسي به حاجتي و نيتي آمده بود، ولي باز هم همون حس مشترک بود که اونها رو اونجا جمع کرده بود.. امروز عاشورا بود.. حسين بود.. و عشق بود... عشقي که بين همه مشترک بود و دلها به خاطر اون به لرزه در مي آمدند..

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
niloufar

ممنون می شيم بابت دعا!

دبيركل

سلام، بازم پوزش بخاطر تأخير.... چرا مردم فقط مواقع خاصي شبيه به هم مي‌شن؟؟..

مازيار

سلام ــ بزنم به تخته و چشت نکنم،‌چقد زود زود اپديت ميکنی!! راستش ميخواستم يه حقيقتی رو بگم. مدتيه که بقول محسن کديور بعضی برخوردها و تفاسير غلط از دين باعث دين گريزی شده و جوونها ديگه خيلی کم دل به اين مراسم ميدن. و اين خيلی آزار دهنده است... موفق باشي

nazila

رضوان عزيزم خوشحالم دوباره نوشتی رضوان عزيزم روزها تند وتند ميرن وميگذرند اميدوارم همينطور که نوشتی همه وهمه به اعتقاد هم احترام بزارن

دفتر خط خطی

خداوند همه ي ما را جز عزادارانواقعي امام حسين قرار دهد.( امسال من که شله درست و حسابي نخوردم. ايشالا سال ديگه :) (

عليرضا

سلام ، خيلی دلم برات تنگ شده ، راستش از وب لاگ نويسی يه جورائی خسته شدم ، ديگه حال نمی کنم باهاش ، فقط به عشق خوندن مطالب شما و چند نفر ديگه می يام اينجا. خوش باشی .

zeynab

salam rezvan jon man bargashtam ... bebakhshid ke inghadr dir sar zadam sharmande

هدی1

وای خدايا چقدر دلم تنگه...چقدر دوست دارم منم اونجا باشم...