رها - ده

توی خیابون با نگاهش بچه ها رو تعقیب می کنه و از ذوق دست و پاشو تکون میده.. دخترک از بس دور و برش آدم بزرگ می بینه، دیدن آدم های کوچولو براش هیجان انگیزه!

وقتی که خیلی هیجان زده بشه، از ته گلوش صدای اژدهای خوشحال در میاره! مثلا وقتی از نزدیک یک گربه یا سگ رو ببینه، هیجان زده میشه و به شدت دست و پا می زنه و آااااااااااااو.... آآآآآآآآآو... صدای اژدها درمیاره!

به جای اینکه همه چیز بی برو برگرد مستقیم توی دهنش بره، اشیا رو با دستاش لمس می کنه و از چپ و راست، بالا و پایین، پشت و رو، توی این دست و توی اون دست، از زاویه های مختلف نگاهشون می کنه..

 گاهی وقتها می بینی که دخترک خم شده سمت زمین و با دقت تمام داره سعی می کنه با سر انگشتش یک ذره، به کوچیکی یک ارزن، رو برداره.. و اگر موفق بشه، اون ذره هم سر از دهان دخترک در میاره!

بای بای.. بای بای کن.. و دخترک دست کوچولوش رو توی هوا تکون میده و شاهزاده وار لبخند می زنه..

دخترک هر چیزی رو که براش جالب باشه و یا هر سمتی رو که بخواد بره، با انگشت اشاره کوچولوش نشون میده.. یه وقتهایی هم به یه جای نا معلوم اشاره می کنه که اونوقت نمیتونیم جلوی خنده مون رو بگیریم.. مثلا به گوشه سقف.. یا وسط دیوار خالی!

وای که شنیدن اون اولین دددد و اولین آب و بعدش اولین بابا بابا که ساعت چهار صبح در حالیکه سرحال از خواب بیدار شده بود و روی دستهای من سرش رو برعکس آویزون کرده بود و به چشمهای باباش نگاه می کرد، گفت، چقدر شیرینه..

چهار روز پیش، دخترک درحالی که داشت از سر و کول باباش بالا می رفت، یکهو تصمیم گرفت بایسته.. دستش رو گرفت به بدن باباش و پاهاش رو صاف کرد و وایساد.. بدون اینکه به جایی تکیه داده باشه.. این یکی از هیجان انگیزترین لحظه های زندگیم بود..

دخترک ده ماهه شد..

/ 3 نظر / 21 بازدید
میترا

به من هم سر بزن یه دنیا حرف دارم

سین صاد

خواندن ماهگشت های شما یادآور پی در پی جریان پوینده و بالنده ی زندگی است. واقعیتی که در روزمرگیهای این زمانه دارد فراموش می شود. چون شمایی باید و چنین قلم پیراسته ای که شبنم بپاشد به صورتهای خواب زدگانی چون من. درود!

نگین

سلام بلاگتون رو دیدم مطالب خوبی داشت ازش استفاده کردم اگه دوست داشتید از وب سایت ما هم دیدن کنید مطالبش راجع ساختمان هوشمند هستش مثل بیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند دسترسي و كنترل از راه دور خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و .. اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید ممنون که به من سر میزنید http://mehestan.org