رها - هجده

دخترک در کمال افتخار مسئولیت همه خراب کاریهایى که انجام داده رو قبول مى کنه! ازش مى پرسم کى آب رو ریخته؟ با دست سه بار به سینه خودش مى زنه و میگه من! کى کتاب رو پاره کرده؟ من! .. اگر هم ما بعضى هنرنمایى هارو ندیده باشیم، مثل خط خطى کردن دیوار یا گاز زدن قوطى خمیردندون، خودش نشونمون میده و اعلام مى کنه که من کردم!

بهش میگم عسل من کیه؟ خودش رو نشون میده.. گنجشک من کیه؟ خودش رو نشون میده... موش من کیه؟ خودش رو نشون میده... بعد ازش مى پرسم تو عزیز کى هستى؟ باز هم خودش رو نشون میده!

شین! شین! دخترک به یک مبل اشاره مى کنه و به من میگه که باید اونجا بشینم! هنوز کامل جانگرفتم که یک مبل دیگه رو نشون میده: شین! شین! من که بلند میشم برم جاى جدید بشینم، مى خنده.. از حکمرانى خودش لذت مى بره..

اسم مامانت چیه؟ مامان.. اسم بابات چیه؟ بابام! اسمت تو چیه؟ هااا!

دخترک با عروسکها و به همراه خاله ش، خاله بازى مى کنه.. تاتاتا راهشون مى بره، مى نشونه روى زمین دور هم، بهشون شیرینى میده، براشون چاى میریزه از و چاى خیالى خودش هم مى خوره..

صبح ها با دقت به حرکات من جلوى آینه نگاه مى کنه.. و کافیه که کرم رو دست من ببینه.. کوم م م.. کو م م م.. اینقدر میگه تا اینکه قوطى رو بهش بدم.. با دقت انگشت آغشته به کرم رو به گونه هاش مى ماله و لبخند رضایت صورتش رو پر مى کنه.. حالا دادن کرم یک داستانه و پس گرفتنش یک داستان دیگه...!

تنها انیمیشن مورد علاقه دخترک، یک سری کارتونی فرانسویه، که خاله عزیزش براش میذاره..  با خطوط و رنگهای خیلی ساده ساخته شده و شخصیتهاش همه الاغ هستن و شخص اولش یه کره الاغه به اسم Tro Tro  و یا به قول دخترک قو قو.. تقریبا همه صحنه هاش رو از حفظه و قبل از اینکه یک صحنه خنده دار شروع بشه، اون ذوق می کنه و می خنده.. از همه بیشتر هم به قسمتی علاقه داره که تقو تقو به زور از زمین هویج می کنه.. یکهو می بینی بی مقدمه وسط خونه داره ادای کندن هویج از توی زمین رو درمیاره، اون هم به زور.. اااااووووه ه ه!

روزی صد بار هم ازش بپرسم، از شنیدن جوابش سیر نمیشم: مورچه چی می خوره؟ گگوم! ...یک شب هم قبل از خواب دخترک همش دلش رو نشون میداد.. حدس زدم مثل همیشه یک چیزی انداخته توی لباسش و حالا داره اذیتش می کنه.. دکمه های زیر لباس رو باز کردم و دیدم که یه دونه شیرین گندمک توی گودی نافشه.. من که هیچی، حتی خودش هم از این صحنه خنده ش گرفت.. از اون به بعد یک سرگرمی به معاشرت های ما با دخترک اضافه شده: چی توی نافت رفته بود؟ اون هم دلش رو نشون میده و میگه: گگوم م م!

است = دست .. وفت = رفت .. گک = کیک .. واف = ناف .. وو وو = چوب شور .. قغل = بغل !!!

کووو کوووو.. این بازى مورد علاقه دخترکه.. می بردمون جلوی کمد رختخوابها و میگه کووو کووو؟ ... و ایطوری وادارمون می کنه که بذاریمش بالای رختخوابها و در کمد رو ببندیم و بگیم کووو؟ کجا رفت؟ کسی ندیدتش؟ ... و اون ریسه بره از خنده و از اون تو در بزنه و وقتی در رو باز می کنیم از شادی جیغ بکشه و سعی کنه خودش رو قایم کنه.. تنها ایراد این بازی، مثل همه فعالیتهایی که دخترک ازشون لذت می بره، اینه که شروع شدنش با خودمونه و تموم شدنش با خدای متعال!

لپتو بده من بخورم! دخترک لپشو مى کنه و به طرف ما مى گیره.. واى که چه خوشمزه ست این تعارفى انگشتان کوچک..

دخترک یک هفته پیش هجده ماهه شد.. یک سال و نیمه..

/ 3 نظر / 19 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی وبلاگ خوب و جالبی دارید. در ادامه راه موفق باشید. [گل] ضمن تبریک سال نو[گل]، شما بزرگوار برای مطالعه مطالب زیر دعوت شده‌‌اید: ****************** [گل] جملات بسیار زیبا و خواندنی و قابل تأمّل [گل] ****************** [گل] احادیث بسیار زیبای هفته [گل] # وظایف دوست در حق دوست # یکی از نشانه‌‌های پستی و رذالت # بوسه بر لب فقط برای دو نفر ****************** [گل] اعمال و ادعیه عید نوروز [گل] دعایی ناب از حضرت علی(ع) در نوروز برای دفع بلا در طول سال [گل] آداب و ادعیه پوشیدن لباس نو و تازه ****************** [گل] نجس‌‌ترین و پلیدترین چیز دنیا چیست؟ ****************** [گل] توصیه می‌‌‌کنم از باقی صفحات وبلاگ هم بازدید کنید. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]

آریل

چشم به هم بزنی میشه هجده سالش اون موقع جرات نداریم نزدیک لپش بشیم

شبنم

اریل جان توکه خیلی جرات داری از کی میخواهی اجازه بگیری؟[اوغ][اوغ][اوغ][اوغ]