سبزی

هرچقدر هم که لطیف شدن هوا و بوی بهار و جوونه زدن درخت ها و تمیز شدن خونه ها و خیابونا نوید عید رو بدن، هیچ چیز به اندازه ی دیدن ماهی های قرمز که توی آکواریوم ها یا تشت های بزرگ کنار خیابون وول می خورن  ذوق اومدن عید رو تو دلم نمی اندازه!

-------------------------------------------

وقتهایی که ناراحتم چشمهام پر از اشک میشه. وقتهایی که خیلی خوشحالم یا خیلی می خندم هم از چشمهام اشک میاد. وقتهایی که خجالت می کشم یا یهو تحت تاثیر چیزی قرار می گیرم هم همینطور.
اشک من دم مشکمه!

-------------------------------------------

هنوز رنگ  سبز از روی انگشتهام پاک نشده و چاقو روشون یه عالم خط انداخته. دستهام و گردنم هم هنوز بگی نگی درد می کنه. هرکی فهمید دارم چه کار می کنم دعوام کرد، این چه کاریه، نکن دختر!
پنج شنبه، تنها روز تعطیل هفته م، صبح زود بلند شدم رفتم سر کوچه 6 کیلو سبزی خریدم. نشستم تا شب همه رو پاک کردم و شستم و خورد کردم و سرخ کردم.
خیلی لذت داشت!
می دونم آماده ش رو همه جا میشه خرید و این دوره زمونه دیگه وقت این کارها نیست..
شاید دیگه هیچوقت پیش نیاد این کار رو بکنم، ولی تجربه ش، و عملی کردن تصمیمم به همه ی غرغر ها و زحمت ها و دست و پا درد و با دست سبز سرکار رفتن می ارزید!

/ 6 نظر / 11 بازدید
St. Anger

آخه من قربون اون ذوق عید و اشک و سبزی خرد کردنت برم!!![ماچ]

آهو

من ولی با بوی بهار و هوای لطیف مست میشم. اشک خیلی خیلی چیز خوبیه. اصلا کاری به کارش نداشته باش. سبزی رو خیلی خوب اومدی. من از کارهای خونه بخش مخصوص به اشپزخونه اش رو خیلی دوست دارم و لذتی که گفتی رو میبرم.

...

آقا ما کی بیایم قرمه سبزی ؟ والا ما که تا یادمون هست مادر جون زیر 40 کیلو ! سبزی جمع و جور نکرده ! خوش نویس خسته نباشی از کار و بار . نوروز پیروز

هدی

[خنده]به تو میگن یک کدبانو منم عاشق ماهی قرمزام

...

قرمه سبزی رو خوردین رضوانم؟

عليرضا

سلام ، ممنوم از محبتي كه هميشه يه من داشتي ، اميدوارم سال جديد براتون همراه با خوبي و خوشي باشه و به بهترين آرزو هاتون هم برسيد [گل]