خيابون


...
سر کار می رفتم و کاملا ساده لباس پوشیده بودم. به کسی نگاه نمی کردم و راه خودم رو می رفتم.
اون روز وقتی برای بار چهارم توی خیابون از آقایون "محترم" حرف زشت شنیدم با خودم آرزو کردم کاش مردم این مملکت فرهنگ کنترل زبون خودشون رو داشتن. و به خودم جواب دادم به فرض که این فرهنگ رو پیدا کنن، توی افکارشون هزارتا بد تر از اون کلمات رکیک وجود داره.. مشکل جای دیگه ست.
مشکل کجاست؟

...
5..4..3..هنوز چراغ سبز نشده بود که ماشین جلویی که روی خط عابر وایساده بود گاز داد و رفت و موتوری از پشت سر فریاد زد خانم برو، چراغ از این سبزتر نمی شه! سبز شد، راه افتادم، وسط چهار راه دو بار وایسادم تا به موتوری هایی که یه دفعه تصمیم گرفته بودند قرمز رد کنند نخورم و باز کلمات  نا مربوط از یه موتوری دیگه.
چند تا خیابون بالاتر راننده تاکسی پشت سرم الکی بوق می زنه. تاکسی جلویی به هیچ عنوان راه نمی ده. تاکسی کناری وقتی رد میشه در مورد زن ها یه چیزهایی می گه.
چندتا پسر از خیابون رد می شن و یکیشون داد می زنه گاز تو آشپزخونه ست!

...
توی کوچه راه می رم. پشت پژو یک مرد با کت شلوار نشسته. رد میشه و یه چیزی میگه، یک جمله ی زشت.

...
- اگه خیلی از این متلک هااذیت می شی خب بیرون چادر سرت کن...!

/ 10 نظر / 10 بازدید
صادقانه

زبون این مردم چرکی شده! دهنشون بوی تعفن می ده! این کلمات رکیک و این حرفهای متعفن ربطی به چادر سرکردن نداره. این مغز و زبون مردمه که باید عمل بشه!

ايمان

فکر می‌کردم خيلی وقت پيشا نسل متلک اندازها ور افتاده باشه.

پ الف

من دنبال ماهی هستم؟

رضوان

؟!

آهو

سلام. الان حالم بهتره. ممنون که سعی کردی حالمو خوب کنی. در ضمن چادری ها هم کم تيکه نميشنون. ميدونی به نظر من مردهای ايرانی روزشون شب نميشه تا چشم يه دختر رو در نيارن يا يه حرف قلمبه بهش نزنن. مشکل همونه که گفتی: فرهنگ!

نير..شايدم..

مشکل نه چادره..نه من..نه تو..شايد اون بدبختی که متلک ميندازه اونم بی تقصير باشه..شايد.. ولی خدايی خوشم مياد که اين ملت از همديگه خجالت نميکشن..ديدی چند نفری متلک ميندازن و بعدشم بلند بلند ميخندن؟...حتما ديدی...تو هم تو اين مملکت زندگی می کنی...

بازم من..

رضوان جان..خون خودتو کثيف نکن..فوقش همون که بهت پيشنهاد شد..چادر سر ميکنی..اصلا ميخوای خودم ۲ تا چدر ملی مشکی مشکی واست و واسه خودم بگيرم؟ تازه ميتونيم بگيم مشکی رنگ عشقه..ميدونی که!!!

avaye-socoot

dossssssssssssssssssset daram ! mano yadete Refigh ?

سید حسن مبارز

سلام علیکم حجاب داشتن خوبه و مطمئنن هرکی حجابش بهتر باشه کمتر آسیب می بینه ولی مردم و آقایان هم باید اینو بدونند که خودشون هم خواهر و مادر دارند ....